Papa fton për pica 1500 të varfër
Papa Françesku, menjëherë pas shenjtërimit të nënë Terezës, ka ftuar për pica 1500 persona në nevojë.

Të ftuarit janë të varfër dhe persona në nevojë, të cilët vijnë nga gjithë Italia, nga Milanoja, Bolonja, Firence, Napoli dhe të gjitha shtëpitë e motrave të Nënë Terezës në Romë.

Ata kanë udhëtuar përgjatë gjithë natës për të marrë pjesë në shenjtërim dhe më pas në drekë. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2016, ora 10:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori