Papa Françesku: Shumë fëmijë po vdesin në luftën e Sirisë
"Është e papranueshme që aq të pafajshëm, në mesin e të cilëve shumë fëmijë, duhej të paguanin çmimin e konfliktit, çmimin e zemrave të mbyllura dhe mungesës së dëshirës për paqe nga ana e të fuqishmëve", janë këto fjalët e Papa Françeskut, në fjalimin pas lutjeve tradicionale.

Ai gjithashtu ka shprehur se viktimat në radhët e civilëve gjatë luftës në Siri po paguajnë çmimin e "mungesës së dëshirës nga ana e të fuqishmëve", transmetojnë mediet. /albeu.com/


Shtuar më 07/08/2016, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori