Papa Françesku mbledh 1 milionë koreanë në Seul (FOTO-LAJM)

“Ata ishin të gatshëm të përballeshin me të gjitha sakrificat duke hequr dorë nga toka, prestigji dhe nderi sepse e dinin që vetëm Krishti ishte thesari i tyre i vërtetë. Sakrifica e tyre na bën të mendojmë, po ne sot për çfarë jemi të gatshëm të vdesim?”: Kështu u shpreh Papa Françesku para 1 milionë personave në meshën e hapur në Seul.

Papa nderoi 124 koreanët themelues të Kishës Katolikë në vendin e tyre dhe që vdiqën për besimin në shekullin e 18 dhe 19-të. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2014, ora 14:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori