Papa Françesku nuk ka biseduar me Assad-in
Update- Ndërsa në media u publikua lajmi se Papa Françesku ka realizuar një bisedë telefonike me presidentin e Sirisë Bashar al Assad, ka reaguar menjëherë Vatikani.

At Frederik Lombardi përgënjeshtron kategorikisht të ketë patur një bashkëbisedim telefonik mes Papës dhe liderit sirian.

Lajmi per telefonaten u dha ne mengjes nga edicioni online i te perditshmes argjentinase "Clarin", te ciles iu referuan edhe mediat italiane. /albeu.com/


......................

12:26 - Mediat argjentinase shkruajnë se Papa Françesku ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin sirian Bashar al Assad. Lajmi është bërë i ditur nga burime të afërta në Vatikan shkruan gazeta Clarin, citon Balkanweb.

Megjithatë lajmi se Papa Françesku ka biseduar me Assad ende nuk është kofirmuar zyrtarisht.

Ndërkoh që më herët ai ka bërë thirrje për qetësim të situatës në Siri, pasi Vatikani është kundër ndërhyrjes ushtarake në Siri. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori