Papa Benedikti: Fund konflikteve neper bote
Albeu.com
Ati i shenjte Papa Benedikti XVI ne meshen e mbajtur sot ne Vatikan me rastin e festes se Pashkeve, pervecse ka uruar ne te gjitha gjuhet e botes, e ka vene theksin edhe tek konfliktet e ashpra qe ekzistojne ne vende te ndryshme.Ne mesazhin “Urbi et orbi”, Papa ka kujtuar viziten e tij ne Kameruan dhe Angola, duke kerkuar drejtesi per Afriken.

Gjithashtu ati i shenjte ka kerkuar qe t’u jepet fund konflikteve, varferise, si dhe qe te behen me shume perpjekje per t’i dhene fund konfliktit izraelito-palestinez.
Shtuar më 12/04/2009, ora 22:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori