Terror në Britani, furgoni përplas njerëzit në “Urën e Londrës” (VIDEO)

Një furgon ka përplasur dhjetëra njerëzUrën e Londrës. Lajmi bëhet i ditur nga BBC.

Ende nuk dihen arsyet, por besohet se mund të jetë një sulm terrorist si ai i para disa javësh.

Mediat raportojnë shkruan se njerëzit janë larguar me vrap. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka mbyllur urën.

Paraprakisht, raportohet për të paktën 17 njerëz të plagosur. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2017, ora 23:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori