Panik në ajër, merr flakë avioni me 347 pasagjerë (VIDEO)
Janë publikuar pamjet e rënda teksa një avion ‘Boeing Co 777’ i “Philippine Airlines” i nisur drejt Manilas, është përfshirë nga flakët.

Në pamje duket momenti kur njëri krah i avionit shpërthen në flakë, ndërsa thuhet se shkak ka qenë një defekt në një nga motorët.

"Boeing Co 777" është detyruar të rikthehet në pistën e Los Angeles.

Sipas njërit prej pasagjerëve, katër goditje të forta u dëgjuan në kabinë pas ngritjes më pas motorishpërtheu dhe u përfshi në flakë”.

Momenti i shpërthimit ka shkaktuar panik të pasagjerët, disa prej të cilëve pasagjerë filluan.

Sipas përfaqësuesit të portit të ajrit, motori shpërtheu në flakë për shkak të një mosfunksionimi mekanik.

Ndërkohë bëhet e dirat se asnjë nga pasagjerët në fluturim nuk u lëndua dhe se u transferuan në një aeroplan tjetër.
Shtuar më 22/11/2019, ora 19:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori