Pamjet tronditëse, viktimat e Ebolës shtrihen në mes të rrugës (FOTO LAJM)

Sa sa alarmante është bërë sëmundja e Ebolës në Afrikën Perëndimore, mjafton të shihni këto pamje të rënda që vijnë nga ky rajon.

Personat që vdesin nga kjo sëmundje lihen në mes të rrugës dhe nuk merren as nga familjaret, pasi që kanë frikë se mos infektohen dhe ata vetë.

Këto foto të shkrepura në Liberi janë tronditëse.

Një i ri u dëbua nga shtëpia, pasi u prek nga "Ebola".

Besohet se të paktën 900 persona kanë gjetur vdekjen nga ky virus në vendet e Afrikës Perëndimore.

Kujdes! pamjet janë të rënda. Rekomandohet të shihen vetëm nga persona të rritur /albeu.com/

Shtuar më 06/08/2014, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori