Pamjet e tmerrshme pas tërmetit më të fuqishëm në histori (VIDEO)
Tërmeti më i fuqishëm ndonjëherë në historinë e Meksikës, 8.1 ballë la pas një gjendje të mjerueshme dhe 61 viktima.

Ai ra në kufi mes Meksikës dhe Guatemalës dhe dha alarmin e tsunamit në disa vende, duke bërë që shumë persona të dilnin në rrugë.

Presidenti meksikan Enrique Pena Nieto u shpreh se ky është tërmeti më i fuqishëm që ka parë vendi në një shekull, ndërsa tha se janë plagosur të paktën edhe 200 persona.

Pamjet që janë sjellë nga mediat ndërkombëtare janë shumë të dhimbshme dhe gjithcka të zë syri është kaos.

Për më tepër mund të shikoni videon më lart. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2017, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori