Pamje tronditëse, ja si u ekzekutua deputetit rus në rrugët e Kievit (VIDEO)
Janë zbardhur pamjet tronditëse të vrasjes së ish-deputetit rus Denis Voronenkov pak ditë më parë.

Ish-deputeti u ekzekutuarrugët e Kievit, në një nga rrugët më të frekuentuara të kryeqytetit ukrainas, gjatë ditës.

Voronenkov njihej si një kundërshtar i ashpër i presidentit Vladimir Putin dhe politikave të tij.

Atentatori afrohet ngadalë dhe e qëllon pas shpine ish-deputetin, më pas personin që e shoqëronte, duke i lëshuar përtokë të dy, por vrasësi kthehet dhe e qëllon prapë Voronenkov.

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, e ka cilësuar vrasjen si një akt terrorist dhe akuzon autoritetet ruse./albeu.com/

Shtuar më 25/03/2017, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori