Pamje tronditëse, zbrazet kryeqyteti i Koresë së Veriut
Gjendjes dinamike në Korenë e Veriut sidomos pas testimit të gjashtë bërthamor, i janë bashkuar pamje të tjera tronditëse mëngjesin e sotëm.

Një sërë pamjesh ajrore të kryeqytetit të Koresë së Veriut, Pheninait kanë treguar se në fakt, rrugët, urat e cdo gjë tjetër është bosh dhe pa makina as njerëz.

Pamjet u kapën nga ‘Singaporean Aram Pan’, i cili u soll rreth e rrotull kryeqytetit me një helikopter.

Kompania është pjesë e një projekti që ka për qëllim të shfaqë Korenë e Veriut përmes imazheve dhe videove.

Ai mori leje nga qeveria e vendit për të regjistruar. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2017, ora 12:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori