Pamje të tmerrshme, si u ça diga dhe mori jetën e 300 personave (VIDEO)
Pamjet e momentit të tmerrshëm të çarjes së digës në jug të Brazilit që shkaktoi 300 të vdekur e të zhdukur, kanë nisur të qarkullojnë vetëm tani, duke dëshmuar qartë sesa të pashpresë ishin njerëzit e ndodhur pranë saj.

Filmimi është siguruar nga një televizion lokal. Në të shihet sesi një dallgë e vërtetë tsunami prej balte e dheu përplaset mbi kantierin e kompanisë “Vale SA”, incidenti i dytë i këtij lloji në njerën prej minierave të saj në më shumë se 3 vjet.
Shtuar më 03/02/2019, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori