Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Pamje të frikshme nga Rusia, rrugët kthehen në lumenj të rrëmbyer (VIDEO)
Një video e publikuar së fundmi tregon përpjekjet e dëshpëruara të disa njerëzve që përpiqen të kalojnë rrugën në Rusi.

Bëhet fjalë për pamje që vijnë nga kryeqyteti i Republikës Ruse të Bashkortostanit, që ndodhet midis lumit Vollga dhe maleve të Uralit, e cila u pushtua nga dy orë shiu i rëndë me breshër të rastit.

Pamjet nga Ufa tregojnë skena dramatike nga rrugët e përmbytura, ndërsa makinat po përpiqeshin ngadalë të lundronin përmes thellësive herë të ujit.

Autoritetet lokale kanë thënë se 1.500 anëtarë të ekipeve të shpëtimit u vunë në gadishmëri
të fatkeqësisë. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 16:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori