Pamje spektakolare nga ngricat në SHBA (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë.

Gjithsesi, në disa raste pak borë mund të kthehet në një katastrofë të vërtetë dhe pikërisht kjo ndodhi në SHBA-të, një pjesë e të cilave u godit nga një vorbull polare.

Si pasojë e rrymave të ftohta temperaturat në disa zona zbritën deri në -40 gradë Celsius. E ashtuquajtura Vorbulla Polare goditi disa zona të SHBA-ve më 30 janar dhe la mbrapa pasoja në shtëpitë e të gjithëve.

Kështu, ne po ju sjellim disa foto që tregojnë fenomenet e pazakonta që kanë ndodhur si pasojë e të ftohtit ekstrem në zonat e goditura.


Shtuar më 10/02/2019, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori