Pakistani teston raketa te reja
Albeu.com
Pakistani tha se i ka lansuar me sukses sot dy raketa me rreze të shkurtër veprimi, që janë tëp afta të mbajnë koka bërthamore. Kryeministri Jusuf Reza Giliani dhe zyrtarë të lartë të ushtrisë e ndoqën testimin e raketës balistike Ghaznavi, e cila mund të shkojnë deri 300 km, dhe raketës Shaheen-I, me rreze 650 km.
Shtuar më 08/05/2010, ora 12:04
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori