Pakistan, 370 viktima nga përmbytjet
Permbytjet
Të paktën 370 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet e ditëve të fundit në Pakistan ndërsa janë shkatërruar rreth 275 mijë shtëpi. Provinca që është dëmtuar më shumë është ajo e Sindh.

Më pas vijnë provincat Punjab, Baluchistan dhe Khyber Pakhtunkhwa. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2012, ora 11:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori