Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Pakistan, 14 te vdekur dhe 30 te plagosur nga nje sulm vetvrases
Albeu.com
Së paku 14 persona kanë vdekur dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në veriperëndim të Pakistanit. Sulmi kishte si cak policinë. Në mesin e viktimave janë nëntë policë dhe pesë civilë.
Pakistani po përballet me valë sulmesh nga militantët talibanë dhe mbështetësit e rrjetit terrorist të Al Kaidës.
Shtuar më 12/02/2010, ora 16:59
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori