Pak orë para zgjedhjeve në Francë, ja kush prin në sondazhe
Gara presidenciale në Francë ka hyrë në orët finale teksa Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen u kanë premtuar fitore përkrahësve të tyre.

Dy kandidatët do të ballafaqohen në rundin e dytë të zgjedhjeve më 7 maj.

Sondazhet e fundit thonë se Macron do të jetë President i Francës pasi prinsondazhe.

Sipas sondazhit të fundit të Elabe, ai do të merrte 65 për qind të votave kundër Le Pen. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2017, ora 23:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori