Orteku godet hotelin me turistë, dyshohet për shumë viktima në Itali (VIDEO)
Mediet italiane kanë shkruar sot se një ortek i frikshëm dëbore ka rënë mbi një hotel të quajtur "Rigopiano di Farindola" në një zonë turistike të Peskarës në Itali.

Sipas raporteve të publikuara nga Prefektura, mësohet se janë rreth 20 njerëz të regjistruar në hotel, përveç stafit.

Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në qytet dhe po përpiqen të arrijnë në hotel me çdo mjet, por frika e autoriteteve është se të gjithë të pranishmit në hotel mund të kenë humbur jetën.

Kryetari i provincës së Pescara Antonio Di Marco, ka shkruar ne "Facebook" se "për fat të keq ka ndodhur një tragjedi e tmerrshme, nuk dihet nëse ka viktima por mbetet për t'u konfirmuar." /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2017, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori