Ollbrajt kundër ndërhyrjes në Irak
Albeu.com
Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madlenë Ollbrajt ka deklaruar se ndërhyrja në Irak mund të përfundojë "si një nga katastrofat më të rënda" në historinë e politikës së jashtme amerikane.Ollbrajt për mediat amerikane ka deklaruar se "demokracisë po i vihet një emër i keq pasi po shoqërohet me detyrimin dhe pushtimin."
Shtuar më 24/04/2006, ora 12:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori