Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
OKB, jep doreheqjen shefi per ndryshimet klimatike
Albeu.com
Shefi për ndryshimet klimatike i OKB-së, Yvo de Boer, dha dorëheqje, dy muaj pas samitit për ndryshime të klimës në Kopenhagen. Ai ka udhëhequr kornizat e konventave për klimën në Kombet e Bashkuara prej vitit 2006.
Zoti de Boer tha se dorëheqja e tij nuk ka lidhje me samitin e Kopenhages, në të cilin vendet industriale dhe ato në zhvillim dështuan t’i zvogëlojnë dallimet për arritjen e një marrëveshjeje obliguese për luftimin e nxehjes globale.
Shtuar më 19/02/2010, ora 15:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori