OKB-ja pezullon dërgimin e ndihmave humanitare në Siri
Sulmi vdekjeprurës ndaj një autokolonë që po transportonte ndihma për në Aleppo, i ka detyruar Kombet e Bashkuara që t'i pezullojnë dërgimin e ndihmave humanitareSiri.

Aktivistët thonë se një sulm ajror goditi kamionët disa orë pasi ushtria deklaroi një armëpushim të ndërmjetësuar nga SHBA-ja dhe Rusia, la të paktën 15 të vdekur.

Ndërkohë, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, John Kirby ka deklaruar se destinacioni i kësaj autokolone ishte i njohur për regjimin sirian dhe Federatën Ruse. /albeu.com/
Shtuar më 20/09/2016, ora 13:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori