OKB dënon sulmin izraelit
Ban Ki Moon
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban ki Moon është shprehur se sulmi ndaj shkollës së OKB-së në Gaza është një akt kriminal.

Ai tha se ata persona që kanë bërë këtë shkelje do të mbajnë përgjegjësi përpara ligjit.

Ban e dënoi ashpër sulmin izraelit që shkaktoi rrënimin e shkollës në Rafah, ku dhe për pasojë 10 palestinezë humbën jetën. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori