OKB akuzon sauditët për krime lufte në Jemen
OKB njofton se ka shkaqe të arsyetueshme që tregojnë se koalicioni nën udhëheqjen e Arabisë Saudite mund të ketë kryer krime lufteJemen.

OKB njoftoi se Arabia Saudite, EBA dhe disa persona nga qeveria e Jemenit duhet të gjykohen për krime ndërkombëtare.
Shtuar më 28/08/2018, ora 11:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori