Ofenzivë për largimin e kryengritësve nga Tal Afar
Albeu.com
Sipas agjencive te lajmeve, raportohet se në qytetin veri-perëndimor të Irakut, Tal Afar trupat irakiane dhe ato amerikane janë të angazhuara në një ofensivë që ka për qëllim largimin e kryengritësve nga qyteti.Ministri i mbrojtjes i Irakut, Sadoun Dulaimi tha sot se afro 150 kryengritës janë vrarë. Ai poashtu informoi se janë vrarë edhe 5 ushtarë irakianë.
Shtuar më 11/09/2005, ora 23:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori