OBSH: 2500 raste te gripit te derrave
Albeu.com
Numri i rasteve të reja të dëshmuara të gripit të derrave në botë është ngritur në 2500 në 25 vende, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.Nga ky grip derë më tash kanë vdekur 46 persona në Meksikë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Raste të reja të virusit H1N1 janë regjistruar në Japoni dhe Australi. Në këto dy vende deri tash nuk kishte të infektuar me këtë virus.
Numri i rasteve të reja të dëshmuara të gripit të derrave në botë është ngritur në 2500 në 25 vende, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Nga ky grip derë më tash kanë vdekur 46 persona në Meksikë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Raste të reja të virusit H1N1 janë regjistruar në Japoni dhe Australi. Në këto dy vende deri tash nuk kishte të infektuar me këtë virus. /rel/
Shtuar më 09/05/2009, ora 18:38
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori