Obama uron myslimanët për festën e Bajramit
Barack Obama
Presidenti amerikan Barak Obama i ka uruar myslimanëve në të gjithë botën festën e Bajramit. Në mesazhin e Obamas theksohet se festa e Bajramit është moment reflektimi mbi rëndësinë e tolerancës fetare dhe rolin e besimeve në jetën amerikane. Me këtë rast Obama ka bërë thirrje për më shumë ndihma për Pakistanin, që po përballet me pasojat e përmbytjeve.
Shtuar më 09/09/2010, ora 22:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori