Obama thirrje Trumpit: Ne jemi në një ekip, Putin është armiku
Barack Obama para se të iki nga presidenca e SHBA-së ka vendosur ti bëjë një thirrje Trump duke i kujtuar që janë në një ekip, dhe armiku është Putin ndaj sduhet të ketë besim tek ai.

“Një nga gjërat që unë jam i shqetësuar është shkalla në të cilën ne kemi parë shumë komente kohëve të fundit ku janë republikanët apo ekspertët apo komentatorët, të cilët duket se kanë më shumë besim te presidenti rus, Vladimir Putin sesa tek amerikanët e tjerë. Kjo nuk mund të jetë kështu “, deklaroi Obama në një intervistë me televizionin amerikan “ABC News”.

“Ne duhet të kujtojmë që jemi në të njëjtin ekip dhe presidenti rus, Vladimir Putin nuk është në ekipin tonë”, shtoi Obama në intervistë, që do të transmetohet e plotë të dielën. /albeu.com/

Shtuar më 07/01/2017, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori