Obama-Putin takohen miqësisht (FOTO-LAJM)

Samiti i G20-s po mbahet në një tension të lartë nisur nga një sulm i pritshëm i SHBA-ve ndaj Sirisë.

Për këtë arsye ndryshoi edhe plani i ulje së liderëve të SHBA-ve dhe Rusisë, duke i vendosur ata në distancë fizikisht.

Por Vladimit Putin dhe Barak Obama përshëndetën njëri-tjetrin me buzëqeshje kur lideri rus i uroi mirëseardhjen homologut amerikan. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 18:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori