Obama nis sot një vizitë në Evropë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, nis sot një vizitë në Evropë ku filimisht ai do të qëndrojë në Estoni dhe në Britani, ku do të marrë pjesë në një samit të NATO-s.

Vizita e Obamës vjen në një moment kur tensionet midis Rusisë dhe Perëndimit kanë arritur nivele të larta të përkeqësimit, për shkak të krizës në Ukrainë. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori