Obama ndan "Medaljet e Lirisë" për herë të fundit si President i SHBA-ve (VIDEO)
Përpara se të lerë zyrën e tij Presidenti Obama do të dekorojë një listë të shquar me komedianë, gazetarë dhe civilë me “Medalien e Lirisë”.

Ndër ata që po nderohen në Shtëpinë e Bardhë janë aktorët e Hollivudit si Tom Hanks, Ellen DeGeneres, Diana Ross, Rober Deniro, krijuesi i “The Saturday Night Live, krijuesi Lorne Michaels etj.

Përfaqësues të sportit në ceremoni janë Kareen Abdul-Jabbar, Michael Jordan, shkencës: fizikanti Richard Garëin, shkencëtari i NASA-s Margaret H. Hamilton, etj.,), filantropët dhe liderët si lideri i komunitetit “Blackfeet Tribal”, Elouise Cobell, Bill dhe Melinda Gates, presidenti i Kolegjit “Dade” të Miam-it etj. /albeu.com/


Shtuar më 22/11/2016, ora 22:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori