Obama: Ndalëm "hemoragjinë" e ekonomisë
Barack Obama
Në fjalimin e tij të përjavshëm, që mbahet çdo të shtunë, presidenti amerikan, Barak Obama u shpreh se masat e ndërmarra prej administratës së tij ndaluan “hemoragjinë” e ekonomisë amerikane. “Masat e ndërmarra kanë ndalur hemoragjinë e ekonomisë së SHBA-së, por për ta forcuar atë nevojiten masa të tjera shtesë. Kemi nevojë për një shtresë të mesme të zhvilluar dhe duhet të bëjmë gjithçka për hapjen e vendeve të reja të punës”, deklaroi Obama.
Shtuar më 04/09/2010, ora 18:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori