Obama: Me aleatët për degradimin e ISIS
Me anë të një deklarate, presidenti amerikan Barack Obama ka thene se Amerika e dënon fuqishëm “vrasjen brutale” të britanikut Alan Henning.

Obama ka theksuar se Henning kishte punuar për ta përmirësuar jetën e popullit në Siri dhe se vrasja e tij është edhe humbje për ta, për familjen e tij dhe për Britaninë.

Më tej Obama është shprehur se së bashku me Britaninë dhe aleatët e tjerë, SHBA do të punojnë për t’i vene para drejtësisë ata që janë përgjegjës për vrasjen e britanikut.

Një video e publikuar në internet, tregon një grup të militantëve të Shtetit Islamik, duke i prerë kokën Alan Henning, 47 vjeç. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2014, ora 14:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori