Obama sot mbush 53-vjeç
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama sot mbush 53-vjeç.

Shefi i Shtëpisë së Bardhë ka lindur më 4 gusht të vitit 1961.

Stafi i Obamës ka disa ditë që ka nisur përgatitjet ku ftohen njerëzit nga e gjithë bota që t’i urojnë Obamës ditëlindjen, nëpërmjet kartolinave online.

Obama është fitues i çmimit Nobel për Paqen në vitin 2009-të.

Ai është presidenti i 44-t në historinë e Amerikës dhe i pari afro-amerikan./albeu.com/

Shtuar më 04/08/2014, ora 09:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori