Obama i lë zyrtarisht vendin Presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump (VIDEO)
Pas betimit të Donald Trumpit si presidenti i ri SHBA-ve, tashmë ish presidenti Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle, janë larguar përfundimisht nga Shtëpia e Bardhë për t’u lënë radhën çiftit Trump.

Pas ceremonisë, në oborrin e Capitoll Hill, çifti Obama është përcjellë nga presidenti Trump dhe Zonja e Parë, Melanie.

Obamat do të dërgohen me helikopterin presidencial për në aeroport ku pastaj do të vazhdojnë rrugën drejt shtëpisë së tyre të re. /albeu.com/


Shtuar më 20/01/2017, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori