Obama do të takohet nesër me Papa Françeskun
Papa Françesku takohet nesër për herë të parë me Presidentin e SHBA-së Barak Obama, i cili është kthyer pas pesë vitesh në Vatikan.

Presidenti Barak Obama është takuar në datën 10 korrik të vitit 2009 me Papa Benediktin e XVI.

Temat kryesore që do të diskutohen gjatë takimit mund të jenë "emergjencat e fundit, konfliktet e armatosura, uria, dhe pabarazia sociale". /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2014, ora 18:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori