Obama: Do jem i ashper me Kinen
Albeu.com
Presidenti amerikan Barack Obama tha se ai do të jetë më i ashpër më Kinën, për të siguruar hapjen e tregjeve prej saj për sektorin e tregëtisë me Shtetet e Bashkaura të Amerikës.
Obama tha përpara senatorëve të Partisë Demokratike se ai do të ushtrojë “presion të vazhdueshëm” ndaj Kinës dhe vendeve të tejra , për të patur një bashkëpunim më të gjerë në marëveshjet tregëtare.
Shtuar më 04/02/2010, ora 20:14
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori