Obama dënon fuqishëm sulmin me armë në Paris
Presidenti amerikan Barak Obama ka dënuar ashpër sulminParis dhe tha se amerikanët luten për viktimat e tragjedisë.

“Franca është aleati më i vjetër i Amerikës, dhe ka qëndruar së bashku me Shtetet e Bashkuara në luftën kundër terroristëve, që i kërcënohen sigurisë së përbashkët dhe botës”, thuhet në deklaratën e Obamës.

Obama theksoi se Parisi dhe Uashingtoni do të qëndrojnë fort në luftën e tyre të përbashkët kundër vrasëse./albeu.com/

Shtuar më 07/01/2015, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori