Obama anullon vizitën në Azi
Pëlqej
Shtëpia e Bardhë njofton se Obama ka anuluar udhëtimin e tij për në Azi, të paraparë për javën e ardhshme, si pasojë e mbylljes së pjesshme të qeverisë, që hyn sot në ditën e katërt. Presidenti do të qëndrojë në ëashington, në mënyrë që t'u bëjë presion republikanëve që të pajtohen për të miratuar buxhetin dhe rihapur qeverinë. Pjesë e arsyesanulimit të vizitës është edhe fakti se për shkak të mbylljes, stafit presidencial që duhej të udhëtonte me Obamën, i mungojnë njerëzit e duhur.
Shtuar më 04/10/2013, ora 09:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori