Obama, 100 dite te suksesshme si president
Albeu.com
Barack Obama feston 100 ditet e para te tij si president i Shteteve te Bashkuara me nje lajm qe me siguri do ta beje te lumtur.Nje sondazh i “ABC”-“Washington Post” tregon se 69% e qytetareve amerikane jane te kenaqur nga veprimet e tij. Eshte rezultati me i mire ne 30 vitet e fundit per nje president amerikan.

Qe nga 1877 e deri me sot, ne 100 ditet e para te mandatit presidencial Jimmy Carter kishte fituar 63% te vleresimit te popullsise, Ronald Reagan 67%, George H. Bush 58%, Bill Clinton 52%, ndersa George W. Bush 62%.

Obama ka fituar gjithashtu vleresimin pozitiv te 93% te demokrateve dhe 36% te republikaneve./tch/
Shtuar më 26/04/2009, ora 20:59
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori