Numri i forcave të huaja të vendosura në Irak
Albeu.com
Në listën e shteteve të cilat kanë trupat e veta në Irak kryesojnë Shtetet e Bashkuara me 155 mijë dhe Britania me 8500. Ja lista e plotë... SHBA 155 000
Britania 8 500
Shqipëria 120
Armenia 50
Australia 1 370
Azerbajxhani 150
Bosnje-Hercegovina 36
Bullgaria 334
Republika Çeke 102
Danimarka 530
Republika Domenikane 300
Salvadori 380
Estonia 43
Gjeorgjia 850
Hondurasi 370
Hungaria 300
Italia 2 900
Japonia 550
Kazakistani 30
Letonia 120
Lituania 105
Maqedonia 28
Moldavia 25
Mongolia 180
Holanda 800
Zelanda e Re 60
Nikaragua 115
Norvegjia 20
Filipinet 51
Polonia 1500
Portugalia 127
Rumania 830
Singapori 200
Sllovakia 105
Koreja e Jugut 3200-900
Spanja 1400
Tajlanda 460
Tonga 44
Ukraina 900
Shtuar më 04/01/2006, ora 00:38
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori