Nuk mbarojnë vuajtjet e popullit në Venezuelë, s'kanë ujë të pijshëm (VIDEO)
Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas rezistencës së Nikolas Maduros ndaj Perëndimit, banorët vendas janë çuditur kur kanë parë që në çezmat e tyre të rrjedhë naftë në vend të ujit.

Banorët në San Diego, shteti Carabobo, përmbytën mediat sociale me fotografi dhe video të ujit të zi, duke u ankuar se ishte i kontaminuar me naftë.

Qyteti në fjalë ka vuajtur për t’u furnizuar me ujë për muaj me radhë, por gëzimi i tyre u shua shpejt të mërkurën kur kuptuan se nuk mund të pinin atë që po dilte nga rubinetat e tyre.

Një gazetar lokal, shkroi në Twitter: “Gjendja për mungesën e ujit në San Diego është e tmerrshme. Ka sektorë që kanë kaluar më shumë se dy muaj pa shërbim”.

“Këtë mëngjes uji që erdhi në San Diego ishte i tmerrshëm. Fare i papërshtatshëm për konsum”, theksoi ai.
Shtuar më 13/03/2019, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori