COVID-19: 19 viktima, 1021 raste të reja në 24 orët e fundit
Nuk mbajti premtimet, qytetarët lidhin pas peme kryebashkiakun
Kryebashkiaku i Chiapas ka përfunduar i lidhur pas një peme në formë ndëshkimi për shkeljen e premtimeve ndaj qytetarëve.

Óscar Ramírez, u lidh pas pemës teksa kishte shkuar në terren për prezantimin e një serie projektesh publike që u kishte premtuar banorëve të qytetit të Frontera Comalapa.

Por pakënaqësia me rrjetin e ujit, ka bërë që përfaqësuesit nga 11 komunitetet nga të cilat përbëhet qyteza në kufi me Guatemalën, ngritën pyetje të zemëruar ndaj Ramírez për gjendjen e rrënuar të sistemit të ujit të pijshëm dhe më pas u përplasën fizikisht.

Pas incidentit, Ramírez doli në rrjetet sociale duke u përpjekur të mos i jepte rëndësi ngjarjes ndërsa ka thënë se nuk ishte lidhur në pemë, edhe pse kjo dukej qartë në fotot.
Shtuar më 15/01/2021, ora 15:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori