Nuk i kthen mesazhet, gjykata i jep të drejt gruas për divorc
Një grua në Tajvan është divorcuar nga bashkëshorti i saj, pasi i ky fundit i kishe lexuar mesazhet e saj dërguar në rrjetet sociale dhe nuk i kishte kthyer përgjigje.

Aplikacioni kishte treguar se bashkëshorti i saj i kishte hapur mesazhet, por i ka injoruar duke mos i shkruar prapa.

Gjyqtari në gjykatën e çështjeve familjare të qarkut Hsinchu, kishte vendosur këtë muaj në favor të gruas në kërkesën e saj për divorc, duke marrë për bazë dëshmie ‘tikun e kaltër’ një term që i referohet aktit të leximit, por që nuk i është përgjigjur mesazheve të dikujt.

Koncepti vjen nga aplikacionet e mediave sociale si WhatsApp dhe Line, të cilat përdorin njoftimet e tastit për të treguar kur dikush ka marrë dhe ka lexuar mesazhin tuaj. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2017, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori