Nuk do të ketë ndërhyrje ushtarake në Ukrainë
Pëlqej
Edhe pse NATO po përgatitet të forcojë prezencën e saj në Europën Lindore, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban-Ki-moon ka njoftuar se nuk do të ketë ndërhyrje ushtarake në këtë vend.

Bashkimi Europian, amerikanët dhe pjesa më e madhe e vendeve Perëndimore,-sipas Moon duhet të kuptojnë se nuk ka një zgjidhje ushtarake. Për Ban-Ki-moon, rruga më e drejtë për një zgjidhje politike, do të ishte dialogu politik. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori