Njihuni me djalin që plot gëzim çon viçin te veterineri (VIDEO)
Johnny Courtney nga County Kerry e Irlandës, e ka futur viçin brenda një makine të vogël, për ta dërguar te veterineri.

Mësohet se kafsha ka ardhur në jetë pesë javë më herët dhe lopa nuk kishte qumësht për t’i dhënë, prandaj ai e dërgoi me shpejtësi sepse mund të ngordhte nga uria.

Në pamundësi që të gjente një mjet adekuat transporti, fermeri irlandez e futi gjedhinFord Focus, në mënyrë që të përfitonte në kohë.

Veprimi tij nuk është pëlqyer aspak, sepse kafshët nuk të kenë sjellje të befasishme, duke rrezikuar të shkaktojnë aksidente të paparashikueshme.


Shtuar më 04/02/2019, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori