Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar
Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur.

Kjo renditje është bërë pasi janë vëzhguar shtetet në Organizatën për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim dhe u zgjodhën ato vende ku niveli i korrupsionit është më i lartë.

1-Irlanda
2-Japonia
3-Kili
4-Estonia
5-Franca
6-Portugalia
7-Polonia
8-Izraeli
9-Sllovenia
10-Spanja
11-Çekia
12-Korea e Jugut
13-Hungaria
14-Sllovakia
15-Greqia
16-Italia
17-Turqia
18-Meksika. /Albeu.com/
Shtuar më 09/07/2017, ora 23:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori