Njësoj si me Bin Ladenin, çfarë do të ndodhë me trupin e liderit të ISIS?
Vrasja e tij ka qenë këto ditë kryetemë në media dhe jo pa arsye.

Por çfarë do të ndodhë me trup[in e liderit të ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi?

Sipas deklaratave të deritanishme, ai mund të hidhet në det.

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Robert O’Brien në “Meet the Press” të NBC tha se ai pret që SHBA ta ndjekë të njëjtin protokoll si me Osama Bin Laden.

Udhëheqësi i Al-Qaedas u vra në operacionin e vitit 2011 në Pakistan nga uniformat e Marinës amerikane dhe u hodh në det.

Duke u shfaqur në “Meet the Press”, O’Brien tha se trupi i Bagdadit do të “dënohet” siç duhet.

I pyetur nëse SHBA-ja do të ndiqte të njëjtin protokoll si me Bin Ladenin, O’Brien tha: “Unë do të prisja që të ndodhte kështu”. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2019, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori