Njeriu misterioz më i pasur në botë, lë pas edhe Bill Gates
Njeriu më i pasur i botës nuk do të jetë më Bill Gates, pasi pasuria e tij është tkurrur gjatë 2017-s.

Sipas një shkrimi të publikuar në “Bloomberg”, e cila ka bërë një studim Gates nuk do të jetë me statusin e njeriut më të pasur të botë.

Bill Gates, themeluesi i Microsoftit e ka kryesuar listën e njerëzve më të pasur në botë me 84 miliardë dollarë, por në vitin 2017 vjen edhe e papritura.

Gates nuk është më në vendin e parë si njeriu më i pasur në botë, por këtë vend e ka zënë presidenti i “Amazon” dhe “Washington Post” , Jeff Bezos.

Pasurisë së tij iu shtuan 34.4 miliardë dollarë në vitin 2017 dhe në total pasuria e Jeffit kap shifrat prej 96.6 miliardë dollarë. /albeu.com/


Shtuar më 02/01/2018, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori