Njëra nga këto vajzat nuk është njeri
Reklama e fundit e ‘Calvin Klein’ ka kijuar shumë polemika në rrjetet sociale. Në reklamë u shfaq super modelja Bella Hadid duke puthur në buzë roboten femër, e cila mban emrin Lil Miquela dhe ka plot 1.5 milionë ndjekës në Instagram.

Kompania u sulmua për faktin se synonte të nxiste një paragjykim ndaj homoseksualëve. Nfërkohë vetë kompania ka qartësuar se qëllimi i reklamës ‘My Calvins’ ishte krejtësisht e kundërta me atë që u kutua. Pra të nxitë lirinë e të shprehurit të ndjenjave. Me sa duket realizimi nuk ka qëlluar në shenjë në përcielljen e mesazhit.
Shtuar më 20/05/2019, ora 21:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori